samochód leasing

Zakup samochodu firmowego

Leasing to bardzo popularny i korzystny sposób finansowania dóbr. Z tej opcji kredytowania chętnie korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą wyposażyć swoją firmę w nowy sprzęt. Często zakup specjalistycznych maszyn, urządzeń bądź pojazdów byłby dużym jednorazowym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorstwa, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu w leasingu. Firmy zajmujące się tym rodzajem kredytowania proponują dogodne warunki współpracy z klientami chcącymi zainwestować w rozwój swojego biznesu.

Leasing – podstawowe zasady

Umowa leasingowa zawierana jest pomiędzy dwoma stronami. Pierwszą z nich jest finansujący, czyli leasingodawca, drugą natomiast korzystający, zwany leasingobiorcą. Przedmiotem leasingu mogą być rozmaite dobra materialne, najczęściej będą to samochody firmowe, zarówno osobowe jak też dostawcze. Umowa leasingowa określa najważniejsze kwestie, takie jak:

  • wysokość wpłaty początkowej
  • wysokość i rodzaj rat (równe, degresywne, sezonowe)
  • całkowity okres leasingu, nawet do 7 lat

Wiele korzyści, dopasowane warunki

Warunki umowy określane są indywidualnie a harmonogram spłat dobierany jest pod kątem możliwości leasingobiorcy. Przedsiębiorcy często uzyskują dodatkowe korzyści takie jak atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, wygodna karta paliwowa czy rozmaite zniżki. Do czasu spłaty ostatniej raty, właścicielem pojazdu pozostaje finansujący. Przedsiębiorca jednak korzysta z samochodu firmowego przez cały okres leasingu i może wrzucić w koszty firmy wszystkie opłaty związane z eksploatacją samochodu, czyli paliwo, naprawy, serwis a także raty kredytu.

Leasingowanie samochodów firmowych to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pozwala na szybkie włączenie pojazdów do funkcjonowania firmy i nie jest dużym obciążeniem dla jej budżetu. Umowę leasingową zawiera się szybko a jej warunki są jasne. Klient otrzymuje fachową pomoc przeszkolonych doradców oraz pewność, że rozwiązanie zostanie dopasowane do jego indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *